İki Renkli Örgüyü Lastik Şeklinde YapınBugün anlatacağım model lastik şeklinde yapıldığı için ister lastik yerine kullanın ister model yerine. İki renkli lastik olarak örülen modeli bebek örgülerinin lastik yerlerinde kullanıp örgünün üzerini tek renk düz örgü ile yaparak farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. 

Modelin yapımında bir tane ana renk bir tanede ara renk olamak üzere iki ayrı renk kullandım. Ana rengi pembe olarak seçerken arasına ise mor renk kullanmayı uygun gördüm. İlk olarak örgüye başlarken bir ilmek ters bir ilmek düz şeklinde örüyoruz.

İlk sırayı bir ters bir düz olarak örüp ikinci sıraya geçince ilmekleri olduğu gibi aynen öreceğiz. Tekrar ön tarafa geçince bu defa ipi değiştireceğiz. Kenar ilmeğini diğer renkli ip ile örüp düz ilmekleri ipi arkaya alarak örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bu sırada düz ilmekleri örmeden atlatırken ters ilmekleri mor renk ile örerek devam edeceğiz. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir önceki sırada ördüğümüz ilmeği düz örün. İpi ön tarafa alıp sonraki ilmeği örmeden atlatın.

Böylece mor renk ile iki sıra örmüş olacağız. Tekrar ön tarafa geçince bu defa tekrar pembe renge geçeceğiz. Pembe renkte olan düz ilmekleri düz olarak örüp ipi arkaya alın ve ters olan ilmeği örmeden atlatın. 

Arka tarafa geçince mor olan ilmekleri örmeden atlatırken ters olan ilmekleri düze çevirerek örün. Bundan sonra örgünün ilk başlangıcında yapılan işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir