İki Renkli Örgülerde Kullanılan Renk GeçişiHer geçen gün yeni ve farklı teknikler öğrenip sizlere anlatmaya çalışıyorum. Bugün iki renkli yapılan örgülerde kullanılan farklı bir teknik kullanarak nasıl örüleceğini göreceğiz. Tek renk örgüleri çok şık hale getirebilirsiniz. 

Özellikle bebek battaniyesi yapımında rengarenk yaptığınız örgünün renk geçişlerini bu şekilde yaparak şıklık katabilirsiniz. Dilerseniz gösterdiğim tekniği bir sıra koyarak örgüde bordür yerine de kullanabilirsiniz. 

Renk geçişinin belirgin olması için koyu renk üzerine beyaz renk ip kullandım. Rastgele sayıda örgüye başladım. Modeli size anlatabilmek için bir miktar ördüm. Önce koyu tonlarda pembe renkli ipi kullandım. Sponsorlu Bağlantılar


Beyaz ipile bir ilmek attım ve bu ilmeği şişe taktım. Bu ilmeği bir kez düz ördüm. Sonra pembe renkli ilmekler den bir tane düz ördüm. İlk ördüğüm ilmeği örgünün ön tarafından atlatıp tekrar düz örün. 

Bir kez pembe renkli bölümden bir ilmek örün sonra bir kez sonradan taktığımız ilmeği düz örün. Her defasında sonradan şişe takılan ilmeği diğer ilmeğin önünden geçirip örgünün arka tarafına alın. Her yer değiştirmemizde ilmeği mutlaka düz örün. 

Bu ilmeği düz ördükten sonra mutlaka pembe renkli ilmekler den bir tanesini düz olarak örün. Bu ilmek örgünün üzerinde yatay şekilde bir desen oluşturmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir