İki Renkli Örgüde Çapraz Bağlar Modeliİki renkli iplerle yapılan çapraz bağlar adını verdiğim örgü modeli anlatımında tekrar birlikteyiz. Bu model bebek örgülerinin yanında erkek örgülerine de çok yakışacaktır. 6 ilmek ve katlarını ayarlayıp iki tane ilmek ilave edin. 

Ana rengini beyaz olarak kullandığım modelin üzerine mavi renk kullandım. İsterseniz bunu tersine çevirebilirsiniz. İlk sırayı ön taraftan tamamen düz olarak örün. Arka tarafa geçince bu defa bütün ilmekleri ters olarak örün. 

Tekrar ön tarafa geçince kenar ilmeğini mavi renk ile düz örün. Sonraki iki ilmeği de mavi renkli ip ile düz örüp devam edin. İpi arkaya alıp iki ilmeği örmeden atlatın. Sonraki 4 ilmeği mavi renk ile düz örüp iki ilmeği örmeden atlatın. Sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Arka sırada aynı ilmekleri ters örüp aynı ilmekleri örmeden atlatın.Her renk değiştirişte iki sıra örülecek ve tekrar renk değiştirilecek. Ön tarafta kenar ilmeğini beyaz renk ile düz örün. Arada kalan 2 tane beyaz ilmeği mavi ilmeklerin önüne geçirip üç ilmeği düz örün. 

Sonraki beyaz ilmeği diğer mavi ilmeklerin arkasına alıp düz olarak örün. Örmeden atlanan beyaz renkli iki ilmeği iki kenarlara doğru açıp mavi renkli ilmeklerin içeriye doğru alıp öreceğiz. Arka taraftan bütün ilmekleri ters örüp tamamlayın. Sonra tekrar ilk başlangıçtaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir