İki Renkli Baklava Desenli Örgü ModeliBugünkü modelimiz iki renkli olmasına rağmen sadece bebeklere uygun değil yetişkin erkeklere de uygun bir örgü modeli oldu.

İki renkli örgü modeli ama aynı anda iki ipi birlikte örmüyoruz. Her ip iki sıra örülüyor bu yüzden daha kolay örülüyor. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Son olarak bir ilmek ekliyoruz.

Önce lastik hazırlayın. Ben ana renk olarak mavi ipi kullandım. Model kısmı ise beyaz ip kullandım. Önce kenar ilmeğini alıp sonraki 3 ilmeği düz örün. Sonraki ilmeği örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


3 ilmek düz br ilmek örmeden atlatarak modeli kurun. Örgünün arka yüzü aynı şekilde üç ilmek ters bir ilmek örmeden atlanarak örülecek. Sonraki sırada ipi değiştirin. Bu sırada 3 tane olan ilmekleri bir taneye düşürerek örün.

Sonraki sırada tekrar ip değiştirin. Bir ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın bir ilmek düz bir ilmek atlatarak devam edin. Böylece bir modeli kapatırken diğer modeli açmaya başlıyoruz.

Dilerseniz baklava dilimlerini daha büyük yapabilirsiniz. Erkekler için süveter, kazak, hırka gibi örgüler yapabilirsiniz. Erkek bebeklere bu model ile her türlü örgü yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir