İğne Oyası Yaşmak Yazma Modelleriİğne oyası yazma ve yaşmaklar namaz kılarken ve kur’an okurken kullanılmaktadır. Özellikle evimize gelen misafirlere namaz kılarken evimizdeki en güzel iğe oyalı yazma ve yaşmakları çıkartırız.

Kız çeyizleri için yaptırılan iğne oyası yazma ve yaşmaklar genellikle en ağır ve en göze batan modellerdir. Bunun yanı sıra artık daha hafif, daha kullanışlı ve tek renk ipek iğne oyası yazma ve yaşmaklar tercih edilmektedir. Daha önceleri iğne oyaları ipek iplerle yapılırdı.Sponsorlu Bağlantılar


İpek iplerle yapılan oyalar daha yumuşak ve yıkanınca bozulabilen bir yapıya sahipti. Günümüzdeki ipler oyanın daha dik ve net durmasını sağlamaktadır. Eskisi kadar kullanılmamakla birlikte mevlitler de bayanlar birbiriyle yarışa girerek en şık ve en ağır oyaları kullanmaktadırlar.

Bugün sizlerle en çok sevdiğim içinde  menekşe modellerinin de bulunduğu resimleri paylaştım.İlerleyen zamanlarda istekler doğrultusunda iğne oyası videolara paylaşmayı düşünüyorum. Sitemizde fikir amaçlı değişik modellere ulaşabilirsiniz. Yapanlara kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.