İçi Fıstık Dolgulu Tığ Bayan Örgü ModeliSevgili tığ örgü sevenleri sevindireceğini düşündüğüm bir model gördüm ve hemen sizlere anlatmak istedim. İnce bir yapısı olan nako estiva ipi tercih ettim. Önce 5 ve katları olarak zincir çekin. 

Sonra örgünün başlangıcını belirtmek için bir tane sıkı iğne yapın. 7 zincir çekip beşinci zincire batın. Tekrar 7 zincir çekip beşinci zincire batın. İlk sırayı bu şekilde bir sıra delik oluşturun. 6 zincir çekip geri dönün. 

İlk deliğin ortasına batıp sıkı iğne ile tutturun. Tekrar 3 zincir çekip deliklerin birleştiği yere batın ve buraya bir tane üçlü tırabzan yapın. 3 zincir çekip sonraki deliğin ortasına batın. Sıranın bittiği yerde üç zincir çekip son deliğin bittiği yere bir tane üçlü tırabzan yapın. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sıraya geçince 3 zincir çekip zincirin dibine batıp buraya ikili dolgu yapın. 3 zincir çekip deliğin birleşim yerine batın. 3 zincir çekip tırabzanın tepesine ikili dolgu yapın. 3 zincir çekip deliğin birleşim yerine batın. 

Bundan sonra ilk başlangıçta olduğu gibi 5 zincir çekip dolgunun tepesine batın. 5 zincir çekip sonraki dolgunun tepesine batarak bir sıra delik oluşturun. Bu model etol şal olarak kullanıma uygundur.

Son sırada yapılan dolguları ikili dolgu yerine üçlü veya dörtlü dolgu şeklinde değiştirebilirsiniz. Kullandığınız ip kalın olursa modelin görünümü değişecektir. Dolgunun sayısını artırınca görünümü farklılaşacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.