İçi Boş Halkalar Yelek ve Bebek Örgüsü ModeliYapımı çok kolay bir o kadarda güzel duran yelek modelini isterseniz bebek örgülerine de uyarlayabilirsiniz. Yelek modelinin görünümünden yapımı zor gibi görünse de çok kolay örülüyor. Bu modeli ara model ile birkaç defa denedim ama bu kadar güzel olmadı.

Yelek modeli 4 ilmekle yapılıyor. Aralarda ikişer tane ters ilmek kullandım. Toplamda 6 ilmek ve katları ile yapılıyor. Ben lastik kısmına bağlamalı lastik kullandım. Önce lastik modelini hazırlayın. Model örgünün arka sırasında kuruluyor. İlk iki ilmeği 2 olarak örün. Sonra bir ilmek ters örün. Sıra boyunca 2 ilmek düz 1 ilmek ters şeklinde örmeye devam edin. Örneğin ön sırasında ilk iki ilmeği ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek dolayıp sonraki 2 ilmeği beraber düz örün. Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip tersten girerek beraber düz örün. Bir ilmek artırıp arada 2 ilmek ters örün. Bir ilmek artırıp iki ilmeği beraber düz örüp sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip tersten girerek beraber düz örün ve bir ilmek artırın. Bu şekilde sıra boyunca örmeye devam edin. Örgünün arka sırasında iki ilmek düz örün. Artırılan ilmekler bu sırada düz olarak örülecek.

Sonraki 2 tane olan ters ilmeğin önce ikinci ilmeğini sonra ilk ilmeği ters olarak örün. Arada 4 ilmek düz örüp aynı işlemi tekrarlayın. Ön sıraya geçince 2 ilmek ters örün. Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirin. Düz olan ilmeği örgünün başına geçirip tekrar düz olarak örün. İçeri alınan ilmeği ters olarak örün. Sonraki iki ilmeği aynı şekilde yer değiştirin. Bu defa düz ilmeği örgünün ışına doğru alıp düz örün. İçeriye alınan ilmekler ters olarak örülüyor. Bu şekilde modeli tekrarlayarak örgüye devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.