Himalaya Everyday Super Lux İle Hazırladığım Yeni ModelHimalaya everyday super lux ip ile çok hoş görünümü olan yeni bir model anlatımı ile sizlerle birlikteyiz. Orta kalınlığa sahip bir ip olduğu için modeli oldukça hoş gösterdi. Örgünün yapımında 3,5 numara şiş kullandım.

İlk olarak 3 ilmek ve katlarını hesaplayıp iki ilmek ilave ederek ilmekleri hazırladım. İlk sırayı bütün ilmekleri düz örerek tamamlayıp ikinci sırayı arka yüzde bütün ilmekleri ters örerek bitirdim. 

Ön tarafa geçince modeli kurmaya başlıyoruz. İlk iki ilmeği düz olarak örün. Sonra ipi şişe bir kez dolayıp bir ilmek örmeden diğer şişe atlatın. İki ilmek düz örülüp üçüncü ilmeğe gelince bir kez ipi şişe dolayıp üçüncü ilmeği örmeden atlatacağız. Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta ise iki ilmeği ters örülüp ip ön tarafa alınacak ve örmeden atlatılan ilmek tekrar örmeden atlatılacak. İki ilmeği ters örüp doladığımız ilmek ile atladığımız ilmeği örmeden atlatın. 

Tekrar ön tarafa geçince başlangıçtaki iki ilmek düz örülecek. Doladığımız ip ile atladığımız ilmek örmeden atlanıp sonrasındaki iki ilmek düz örülecek. Ön taraftan örmeden atladığımız bu iki ilmek örgünün arkasına alınıp düz olarak ikisi birlikte örülecek.

Böylece artmış olan ilmek sayısı eski haline dönmüş olacak. Arka tarafta modelin son sırası yapılacak. Önce ilk ilmek örülmeden atlanıp sonraki iki ilmek ters olarak örülecek. Örmeden atlanılan ilk ilmek örgünün arka tarafından yer değiştirilip örgünün arkasına alınacak ve ters olarak örülecek.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir