Himalaya Everyday ile İki Renkli Boncuk Örgü ModeliBugün rengi ile göz alan himalaya everyday ip ile iki renkli boncuk örgü modelinin nasıl yapıldığını göreceğiz. Modelin yapımı için iki ve katları ilmek gerekiyor. Örgüye yeşil renk ile başladım. Sadece örgünün başlangıcına özel model uygulamadan sadece düz örgü yapıyoruz.

İlk sırayı ilmekleri düz örerek tamamladım. İkinci sırada örgünün arka tarafında ilmekleri ters olarak ördüm. Ön tarafa geçince tekrar düz ördüm. Modeli arka tarafta ters örerek sırayı tamamladım. 

Her yeni renge geçtiğimiz zaman 4 sıra örüyoruz. Ön tarafa geçince renk değiştiriyoruz. Bu defa beyaz renge geçiyoruz. İlk iki ilmeği düz örün. Sonra ördüğünüz ilmeğin arasındaki iki sırayı sayın ve buraya batın. Sponsorlu Bağlantılar


Buradan yeni bir ilmek çıkartın. 2 ilmek düz örüp tekrar ara boşluğundan bir ilmek çıkartın.Bu sırada her iki ilmeğin arasından bir ilmek çıkartarak devam edilecek.Arka tarafa geçince yeniden çıkarttığımız ilmekleri örmeden atlayıp aradaki iki ilmeği ters örün. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini örüp sonraki iki ilmeği birlikte düz örerek kesin. Bu iki ilmeğin ilkini şişten çıkartın ve bu ilmeği arkasında kalan ilmekle tekrar keserek düz örün.

Yeniden çıkarttığımız ilmeği hem ön tarafında kalan ilmekle hemde arkasında kalan ilmekle birlikte düz örerek kesme işlemi yapacağız. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örerek tamamlayın. 

Ön tarafa geçince tekrar yeşil renge geçin. Her defasında modeli kaydırarak devam edeceğiz. 3 ilmeği düz örüp sonra aradan bir ilmek çıkartın. Bundan sonra her iki ilmeğin arasında bir ilmek çıkartarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.