Hiç Görmediğiniz Tunus İşi Bebek Örgü ModelleriEn beğenilen örgülerin başında tunus işi örgü modelleri gelmektedir. Maalesef çok fazla tunus işi örgü modeli bulunmuyor. Paylaşılan resimler hep bilinen modellerden oluşuyor. Ben hiç görmediğiniz modellere yer vermek istedim. Aynı zamanda kurtçuk modeli ile yapılan bebek yeleğinin yapımını tarif edeceğim.

Tunus işini örmeye başlarken mutlaka 5 veya 6 numara şişle başlamalısınız. Bu şekilde başlangıcı kıvrılma maktadır. Ön parçaları 35 ilmekle başlayıp sonra tunus işinin örüldüğü tek şişe geçin. Sonra ilmekleri keserek sırayı bitirin. Sonra tekrar her ilmeğin üzerinden yeni bir ilmek takarak şiş doldurun. 7 sıra lastik örülecek. Sonra üzerine modeli konularak devam edilecek. Arka parça ise 66 ilmekle başlanacak.Sponsorlu Bağlantılar


 

Kol ve yaka kesimi detaylarını görerek yapmak isteyenler için Gül anne kanalının videosunu alt bölüme ekledim. Tunus işi aslında çok kolay üreyen bir örgüdür. Ama düzgün ellerde örülmediği zaman çok muntazam olmuyor. Tunus işi ile yapılan birçok modeli bulabileceğiniz bir resimli galeri sizlerin değerlendirmesini bekliyor.

Tunus işi ile yapacağınız örgülerde model kullanmadan nasıl şık bir örgü yapacağınız hakkında fikir edineceksiniz. Bu örgülerde işlemeler çok sık kullanılmaktadır. Civciv çiçek ve hayvan figürleri ile süsleyebilirsiniz. İsterseniz örgünün bazı kısımlarında fıstık kullanarak sade ve şık bir hale getirebilirsiniz.  En beğenilen modellerden oluşan tunus örgü modelleri seveceğiniz bir çok modelden oluşmaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir