Hiç Görmediğiniz Hoş Lastik Olabilen Örgü ModeliBugünkü modelimiz hem ana model olabilen hem lastik olabilen bir örnek. Oldukça faklı bir örgü modeli olduğunu düşünüyorum. Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor.

İlk olarak örgünün arka sırasında ön hazırlık yapmanız gerekiyor. İlk olarak kenar ilmeğini örmeden alın. 3 ilmek ters bir ilmek düz 3 ters bir düz şeklinde sırayı tamamlayın. Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilk ilmeği düz örün. Sonra ikinci ilmeği değil üçüncü ilmeği düz örün. Sonrasında ikinci ilmeği düz örün.

Arada 1 tane ilmeği ters olarak örün. Sonra tekrar modeli tekrarlayın. İlk ilmeği düz örün sonra üçüncü ilmeği düz örüp en son ikinci ilmeği düz örün. Bir ilmek ters örerek modele devam edin. Ön sırayı bu şekilde tamamlayın. Örgünün arka sırasında önce kenar ilmeğini örmeden alın.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra ilk ilmeği ters örün. Sonra üçüncü ilmeği ters örüp en son olarak ikinci ilmeği ters olarak örün. Bu model her iki tarafta aynı şekilde örülüyor. Model 3 ilmekle yapılıyor. Bu 3 ilmeğin önce birinci ilmeğini örün. Sonra sondaki üçüncü ilmeği son olarak ikinci ilmeği örün.

Bu sırayı takip ederek ön sırada ilmekleri düz arka sırada ise ters olarak örün. Kıvrılmayan bir örgü modeli olduğu için örgülerde farklı bir tarz arayanlar bu modeli kullanabilirler. Lastik modeli gibi toparlayan bir yapıya sahip.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.