Herkesi Hayran Bırakan Deniz Yıldızı Yelek TarifiŞiş ile yelek yapmayı düşünüyorsanız paylaştığım bu modeli görmenizi tavsiye ederim. Ajurlu kolay bir model ile yapılmış olmasına rağmen kabartmalı ve şık bir görünüme sahip. Kullanılan ipin rengi yelek modeline çok yakışmış.

Hem çeyiz için hem kaynana için yapabileceğiniz bir yelek modeli. Yelek yapımında ön lastikler çok hoş olmuş. Yeleğe farklı bir tarz katmış. Ajurlu bir yelek modeli olduğu için çok kalın iplerle örmenizi tavsiye etmem.

Şiş ile yapılan yelek modelinin ön parçaları için 83 ilmek başlamalısınız. Ön parçaları 10 model ve kenar lastiği şeklinde başlayın. Arka parça için 137 ilmekle başlayın. Arka parça 19 model ile yapılıyor. 3 numaralı şiş kullanılmıştır. Vizon rengi orta kalınlıkta ip ile örülmüştür.Sponsorlu Bağlantılar


Yelek ön kol kesimi için 3 model eksiltilmiş tir. Ön lastik yanında bir model devam ettirilip bundan sonrasında yaka kesimi yapılmıştır. Yelek yakası için 4 model kesilmiştir. İstenirse yaka gibi aynı şekilde koltuk kesimi içinde aynı teknik uygulanabilir.

Lastikten hemen sonra kesim yapmak yerine lastiğin yanında bir model devam ettirip sonraki modeli keserek farklı bir tarz elde edebilirsiniz. Sevda hanım yelek modeli ve yaka koltuk kesimi gibi tüm detaylarını videolu şekilde anlatmış.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir