Her Yere Uyan Çok Kolay ve Gösterişli Örgü ModeliFare dişi veya timsah sırtı olarak bilinen modellere rakip olan kolay bir model gördüm ve hemen sizlere anlatmaya karar verdim. Erkekler için yapacağınız örgü ceket ve kazak gibi yerlerde çok hoş olacaktır. 

Her türlü bebek örgüsüne çok yakışan bir model. Model tekli ilmekler den meydana gelmektedir. Her model 4 sıradan oluşmaktadır. Sadece tek sırada model kuruluyor. Daima arka yüzde kuracağız modeli. İlk olarak bütün ilmekleri ön yüzde düz olarak öreceğiz. Sponsorlu Bağlantılar


Arka yüzde ise ilmekler olduğu gibi yani ters olarak örülecek. Üçüncü sırayı ise ön yüzde bütün ilmekler düz örülüp arka yüze geçilecek. Önce kenar ilmeğini örmeden alıyoruz. Sonraki ilmeğin içine değil bir alt sırasına batarak ilmeği düz örüyoruz. 

Bir ters ilmek örüp sonraki ilmeği bir alt sıraya batılıp düz olarak örülecek. Arka yüzde ilmekler bir düz bir ters şeklinde örülecek. Böylece modeli tamamlamış oluyoruz. 

Tekrar ön tarafa geçince bütün ilmekleri düz örüp arka yüzde ters olarak öreceğiz. Üçüncü sırayı da düz olarak örüp arka tarafa geçince aynı şekilde modeli tekrarlıyoruz. Modeli hiç kaydırma yapmadan kenar ilmeğini alıp sonraki ilmeğin bir alt sırasına girerek düz öreceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir