Her Yere Kullanılan Petekli Görünüme Sahip Model



İşkembe modeli yapılması zor olarak bilinen modeller arasında yer almaktadır. Resimde görüldüğü gibi işkembe modeline benzeyen yeni modelin yapımının çok kolay olduğunu söyleyebilirim. 

İşkembe modeli birçok yerde kullanılmaktadır. Çok amaçlı olarak her örgüye uyan işkembe modelini yapamayanlar bu modeli yapmayı deneyebilirler. Kullandığım ipin kalın olması nedeni ile model daha belirgin ve hoş oldu.

Kıvrılmayan bir yapıda olduğu için lastik kullanmadan hemen modeli koyabilirsiniz. İlmekleri şişe takıp örmeye başlıyoruz. Önce bütün ilmekleri tamamen düz olarak öreceğiz. Sonraki sıraya geçince kenar ilmeğini alın ve bir ilmek düz olarak örün. 



Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki ilmeği bir alt sırasına batarak düz örün. Sonra çevirerek ilmeğin kendini örmeden diğer şişe aktarın. Bir ilmeği düz örüp ikinci ilmeği alt sırasına batıp düz örün. Alt sırasına batıp ilmek çıkarttığımız ilmeğin kendini yönünü çevirip örmeden atlatın. 

Sırayı tamamlayıp sonraki sırada çift görünen ilmekleri düz örerek kesin. Bu şekilde ilmek sayısını eski haline getirmiş olacağız. Arada bir ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeği düz örerek kesin. 

Sonraki sırada kenar ilmeğini alın bir önceki sırada önce düz ördüğümüz ilmeği bu defa bir alt sırasına batarak ilmek çıkartın. Sonra ilmeğin kendisini çevirip örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düze çevirerek modeli uygulamaya devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.