Her Türlü Örgüde Kullanılan Nohut Modeline RakipHardal sarısı renk ile her türlü örgüye yakışacak olan bir model göreceğiz birlikte. Nohut modeline benzeyen ama daha kolay örülen bu modeli bebek örgüleri erkek örgüleri gibi geniş bir yelpazede kullanabilirsiniz. 

İlk olarak bu model için lastik hazırlayıp arka yüzden bütün ilmekleri ters olarak örüp hazırlayın. 2 ve katları ile yapılan bu modeli ön yüze geçince kenar ilmeğini alıp sonraki iki ilmeğin sonuna girip bir ilmek çıkartın. Sponsorlu Bağlantılar


Bu ilmeği şişe takıp yanındaki ilmekle beraber iki ilmeği ters örerek kesin. Sonraki ilmeği de ters örüp ikinci ilmeğin yanından yeni bir ilmek çıkartın. Çıkartılan bu ilmek şişe takılıp iki ilmek ters olarak örülecek ve böylece artan ilmek tekrar eski haline gelmiş olacak. 

Arka yüzde bütün ilmekler ters olarak örülecek. Tekrar ön tarafa geçince bu defa modeli tekrarlıyoruz ama kaydırma yapıyoruz. Bu defa kenar ilmeğini alıp bir ilmek daha ters örüp sonraki iki ilmeğin arasından yeni bir ilmek çıkartıp bu ilmeği şişe takın ve iki ilmeği ters örerek kesin.

Hiç ara vermeden aynı şekilde modeli tekrarlıyoruz. Kalın iple bu model daha belirgin olacaktır. Bebek battaniyeleri için bu model modern ve şık olacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir