Her Örgüye Uyan Yağmur Damlası Örgü ModeliBugünkü modelimin adı yağmur damlası örgü modeli. Bugün her örgüye uyan bir model paylaşmaya karar verdim. Sade model sevenlerin beğeneceğini umuyorum. Modeli istediğiniz sayılarda başlayabilirsiniz. Bu model biraz kalın iplerle çok hoş oluyor.

İsterseniz lastik kullanamadan modeli çalışabilirsiniz. Bebek örgüsü ve erkek örgüsü farklı yerlerde bu modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle kaşkol veya şapka yapmak isteyenler bu modeli gözden geçirmeliler.

Modelin yapımı için önce ilmekleri şişe takıp örgüyü çevirin. İlk olarak arka taraftan bütün ilmekleri ters olarak örün. Sonra örgünün ön tarafını çevirin. Önce kenar ilmeğini alıp bir ilmek ters örün. Sonraki ilmeği içine değil bir alt sırasına batarak düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sırasıyla bir ilmek ters bir ilmek alt sırasına batarak düz örün. Sırayı bu şekilde tamamlayıp arka tarafa geçin. Arka tarafta bütün ilmekler örgü bitene kadar ters olarak örülecek. Tekrar ön tarafa geçince önce kenar ilmeğini alın.

İlk sırada önce ters ilmek ördük bu defa bu ilmeği ters değil bir alt sırasına batarak düz örün. Sonraki ilmeği ters olarak örün. Düz ilmekleri bir alt sırasına batarak örerken ters ilmekleri aynen olduğu gibi örün. Görenler bu modeli yalancı pirinç zannedebilirler. Ama bu modelin hem yapımı hemde görünüm daha farklı.

Model arka tarafta sürekli ters örülürken ön tarafta her defasında kaydırma yapılarak örülecek. Ters ilmekleri aynen örüp düz ilmekleri selanik örgü yapar gibi bir alt sırasına batarak örün.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.