Her Örgüye Uyan Minik Kabartmalar Örgü ModeliHer örgüye uyan minik kabartmalar örgü modeli anlatımı alıyor sırayı. İster lastik yerine kullanın ister model yerine kullanın. Modeli yapmak için 3 ilmek ve katlarına ihtiyacınız var.

Modelin yapımına arka taraftan başlanıyor. İlk olarak 2 ilmek düz örüp bir ilmek ters örün. 2 düz bir ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün ön tarafına geçin.

Ön tarafta 2 ilmek ters örün. Düz ilmeğe gelince ipi şişe dolayıp örmeden atlatın. Sıra boyunca 2 ilmeği ters örün. Düz ilmekleri üzerine bir defa ip dolayıp örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka tarafına geçince 2 ilmeği düz örün. Bu defa ters ilmeklere gelince ipi üzerine bir defa dolayıp örmeden atlatın. Sırayı tamamlayıp ön tarafa geçin.

2 ilmeği ters örün. Düz ilmeğe gelince arasındaki boşluğa girip bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp ilmeklerin hepsini düz örerek toplayın.

2 ilmek ters örüp düz ilmeklerin arasına girip bir ilmek çıkartın. İpi şişe dolayıp ikinci ilmeği elde edin. Son olarak ilmekleri düz örerek toplayın.

Örgünün arka tarafına geçince 2 ilmeği düz örün. Ters ilmeklere gelince hepsini ters örerek toplayın. Böylece bu sırada ilmek sayısı eski haline gelecektir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.