Her Örgüye Uyan Karda Açan Çiçekler Örgü ModeliSade görünümü ile bayan ve erkek örgülerine rahatlıkla uyan karda açan çiçekler örgü modelini yaptığımı anlatacağım. Benim anlattığım şekliyle erkek örgülerine daha uygun olacaktır.

Sade model sevenler bu haliyle bayan örgülerinde de kullanabilirler. Ama dilerseniz ara modeli kullanarak yelek için daha şık hale getirebilirsiniz. Biraz kalın bir iple çalıştım ama ince iplerle de çok güzel olacaktır.

Model 6 ilmekle yapılıyor arlarına 3 ilmek ters koydum. Önce modeli arka taraftan kurmaya başladım. 3 ilmek düz 6 ilmek ters şeklinde sırayı örün. Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka tarafına geçince modelin olduğu 6 ilmeğin ilk ilmeğini ters örün. Bir ilmek artırın. Sonraki 4 ilmeği örmeden diğer şişe aktarın.

Sonra ipi ilmeklerin önünden arka tarafa doğru geçirin. 4 ilmeğin etrafında ipi 2 defa dolandırıp bir ilmek artırın ve sonraki ilmeği ters örün. Örgünün ön tarafına geçince ters ilmekleri aynen örün.

Modelin olduğu yere gelince ilk ilmeği alıp dolanan ilmeği serbest bırakın. Başlangıçta bulunan ilmeği ortadaki iki ilmeğin arkasına geçirin.

3 ilmeği düz örün. Modelin diğer yarısında ortadaki iki ilmeği sondaki ilmeğin arkasına geçirip düz örün. Bu modelde iki kenarda bulunan ilmekleri örgünün içine alıyoruz. Bundan sonra aynı işlemleri yaparak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.