Her Örgüye Uyan Çiçek Tohumu Örgü ModeliMerhaba sevgili hanımlar yeni bir günde yeni bir örgü modeli anlatımı ile birlikteyiz. Sade ve şık bir görünüme sahip olan bu model ile çok güzel örgüler yapacağınızı düşünüyorum. Görünüm olarak nohut modelini andırıyor olsa da daha kolay olduğunu söyleyebilirim.

Yaklaşan kış aylarına uygun bir ip ile modeli çalıştım. Kullandığım ip oldukça kalın bir yapıya sahip. Aynı oranda kalın bir şiş kulladım. İki ve katları ile yapılan bu model için önce ilmekleri şişe taktım ve örmeye başladım. 

Tomurcuklu görünen model istenilen her örgüye uygulanabilir. İlk olarak bütün ilmekleri arka tarafta ters olarak örün. Ön tarafa geçince önce kenar ilmeğini alın sonra iki ilmek sayıp ikinci ilmeğin ara boşluğundan girip bir ilmek çıkartın. Sponsorlu Bağlantılar


Çıkartılan ilmeği şişe geri takıp yanındaki ilmekle beraber birlikte ters örer gibi kesin. Böylece ilmek artışı da olmaz. Sonraki ilmeği de ters örün. Tekrar ikinci ilmeğin ara boşluğundan bir ilmek çıkartıp şişe takın ve yanındaki ilmekle beraber ters ördüğünüz yerde kesin.

Yanındaki ilmeği de ters örerek aynı işlemlere devam edin. Son kalan ilmeği ters örüp sırayı bitirin. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örüp bitirin. Ön tarafta model uygulanırken arka tarafta ilmekler ters olarak örülecek. 

Ön tarafta kenar ilmeğini alın ve ikinci ilmeğin arasından bir ilmek çıkartıp bu ilmeği yanındaki ilmekle birlikte ters örerek kesin. İkinci ilmeği de ters örüp diğer ilmeklere de aynı işlemi tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.