Her Örgüye Uyan Baharlık Ajurlu Şiş ModelSevgili takipçilerim baharlık tüm örgülerde kullanabileceğiniz aynı zamanda bebek örgülerine de yakışan ajurlu bir model ile birlikteyiz. Daha öncede ajurlu modeller anlattım ama bugünkü model oldukça hoş ve değişik görünmektedir. 

Model 6 ilmekle yapılıyor. Aralara 3 tane bir ters bir düz bir ters ilmek bulunmaktadır. 9 ve katlarını hesaplayıp 3 ilmek ilave etmelisiniz. Önce lastik örüp bir sıra ön yüzde düz bir sıra arka yüzde ters olarak örün.

Sonra ön yüze geçince bir tane ters bir tane düz bir tane ters ilmek örün. Bir kez ipi dolayıp iki ilmeği birlikte düz örer gibi kesin. 2 ilmeği ters örüp iki ilmeği tersten girerek kesin ve bir artırın. Tekrar bir ilmek ters bir ilmek düz bir ilmek ters örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi aynen örün. Tekrar ön yüze geçince başlangıçtaki üç ilmeği örün. Bir önceki sırada artırıp düz ördüğümüz ilmeği de düz örüp bir dolayın ve iki ilmeği birlikte kesin. Böylece modelin ilk yarısını tamamlamış olacaksınız. Sonra modelin diğer yarısını örerken iki ilmeği tersten girip kesin bir dolayıp bir düz şeklinde örün. 

Arka tarafta bütün ilmekleri olduğu gibi örüp modeli bitirin. İlk baştaki gibi modeli tekrar kurmaya başlıyoruz. Başlangıçtaki üç ilmeği örüp bir dolayın ve iki ilmeği birlikte kesip iki ilmeği ters örün. Sonraki iki ilmeği tersten kesip bir dolayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir