Her Mevsim Kullanılan Yazlık Örgü ModeliHer mevsime uygun bir yazlık örgü modeli anlatmayı düşünüyorum. Ajurlu olduğu için bayan örgülerine uygundur. Çiftli ilmeklerle yapılıyor. İlk olarak ilmekleri şişe takıp hemen modele başladım.

Kenar ilmeğini alıp önce bir ilmek şişe dolayın sonra iki ilmeği düz örer gibi birlikte kesin. Tekrar bir kez ipi şişe dolayın ve iki ilmeği keserek örün. İlk olarak bütün sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. 

İkinci sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra doladığımız ilmekleri düz olarak örerken yanındaki ilmekleri ise ters olarak öreceğiz. Bir ters bir düz şeklinde bütün sırayı örün. Sonraki sıraya geçince bütün ilmekler aynen olduğu gibi örülecek. Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki sıraya geçince kenar ilmeğini alıp önce bir kez ipi şişe dolayın. Önde ters ilmek olması kaydı ile iki ilmeği birlikte keserek örün. Sonrasında aynı şekilde önce bir kes ipi dolayıp iki ilmeği düz örer gibi kesin. 

Modelin arka tarafına geçince dolayarak artırdığımız ilmekleri düz örerken diğer ilmekleri ters örerek sırayı tamamlayın. Artırmaların yerini kaydırarak aynı şekilde modeli tekrarlıyoruz.

Merserize bir ip olduğu için alize diva ip kullanmayı tercih ettim. Ajurlu olduğu için bebek örgülerine çok uygun olmayabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir