Her Mevsim İçin Şal ve Yelek ModeliSıcak havalarda kalın örgü sevmeyenler için alize diva ile her mevsime uyan bayan örgü modelini görünce ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. İnce iple örüldüğü için görünümü farklı oluyor. 

Modeli yaparken lastik örmeden başlayabilirsiniz. İlmekleri şişe takıp hemen modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp bir ilmek dolayın ve bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düz örüp örmeden atlanan ilmeği bu ilmeğin üzerinden atlatıp serbest bırakın. 

Bir ilmek dolayıp bir ilmeği örmeden atlatın ve bir ilmek düz örün. Düz örülen ilmeğin üzerinden örmeden atlanan ilmeği atlatıp bırakın. Bu şekilde artırılan ilmeği kesme işlemi ile dengelemiş oluyoruz. Sponsorlu Bağlantılar


Ön taraftan bu şekilde sırayı tamamlayın. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve bir ilmek daha ters örün. Bir önceki artırdığımız ilmeğe gelince bu ilmeği önce ters örüp şişten çıkartmadan tekrar ters örmek için ilmeğe girin ve yanındaki ilmeğe de girip ikisini birlikte keserek örün. 

Aynı şekilde artırılan ilmeği önce ters örün sonra bu ilmeği yanındaki ilmekle bir kez daha ters örüp kesin. Ön tarafta ilk başlangıçta olduğu gibi modeli tekrarlayarak devam edin.

Şal veya yazlık örgü yapmak isteyenler bu modeli değerlendirip kullanmayı düşünebilirler.Su yolu modeline benzeyen ama ufak tefek değişiklikleri olan bir model.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir