Her Çeyizde Olması Gereken Çeyizlik Tığ Yelek YapımıSevgili örgü severler her çeyizde olması gereken tığ yelek yapımını sizlerle buluşturdum. Genellikle bu model genç kızlar için çeyizlerde mutlaka yapılır. Görünüm olarak çok iddialı olsa da ileri yaşlarda hanımlar içinde tercih edilebilir. Bu model yapılırken mutlaka ince angora ip kullanmalısınız.

Yeleği yapmak için 3 yada 4 ip yeterli olacaktır. Yeleğin başlangıcında yan şekilde tırabzan yaparak kemer şeklinde lastik hazırlayın. Lastik bölümünü istediğiniz başka bir model ile de hazırlayabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar


Yeleğin iki kenar kısmına tırabzan yapılmıştır. Hem ön lastik kısmını hemde iki yana gelen dikiş bölümünü tırabzan yapın. Böylece bir bütünlük sağlamış olursunuz. Resimde gördüğünüz yelek 38-40 beden için uygun olacaktır.

Önler için 3 model arka parça için ise 7 model yapabilirsiniz. Koltuk kesimi için tırabzanlı bölüm ile bir modeli kesebilirsiniz. Yaka kesimi için modeli azar azar keserek şekillendirin. Yaka kesimi için her iki taraftan aynı miktarda ve aynı yerlerde kesim yapın. Böylece yaka kesimi eşit olacaktır.

Yazının alt bölümüne hobi dünyam ve tariflerim kanalının anlatımını da ekliyorum. Modelin yapımını buradan izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Bu model ile etol şal yapmanızı öneririm.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir