Hepsi Anlatımlı Göz Kamaştıran Havlu Kenarı ModelleriBeğendiğiniz modelleri kolayca yapmanız için hepsi anlatımlı en şık havlu kenarı modellerini sizler için araştırdım. Çeyiz için olması nedeni ile biraz ağır modelleri seçtim.

Bizim kültürümüzde havlu kenarına iğne ile veya tığ ile yapılan oya modelleri yapılmaktadır. Özellikle kız çeyizlerinin vazgeçilmezi olan havlu kenarı modelleri nişan bohçası veya damat bohçasına mutlaka konulmaktadır.

Modellerin iki tanesi biraz daha hafif örnek sevenlere gelsin. Oya ve dantel konusunda uzman olan Derya hanım ilk 4 modelin anlatımını yapmaktadır.

Hem anlatımı hem modelleri çok yoğun ilgi gören Derya hanım çok şık 4 model hazırlamıştır. Hepsi birbirinden ağır havlu kenarı modeli olmuş.

Halka üzerine yapılan oya modelleri gözünüzü korkutmasın. Çok çabuk örülen ve çok muntazam duran modeller genelde halka üzerine yapılan örneklerdir.

Havlu kenarı modellerinin içinde firkete ile yapılan bir örnek yer almaktadır. Eğer elinizde firkete yoksa kullanmadığınız bir şiş eğerek firkete yerine kullanabilirsiniz.

Firkete ile yapılan havlu kenarı modellerini yaparken simli ip kullanmanızı öneririm. Simli iple çok zarif ve şık oluyor.Sponsorlu Bağlantılar


Son resimde gördüğünüz model tek renk yapılmaktadır. Örümcekli bir model olduğu için zarafeti yansıtmaktadır. Tek renk yapıldığı için ilgi çekici bir örnek haline getirmeniz için simli iple yapmanızı öneririm.

Bu tek renk örümcekli havlu kenarı modelinin anlatımını el işi emek ister kanalı yapmaktadır. Son video ise Suna hanıma aittir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.