Hepsi Anlatımlı 9 Tığ Yazma OyasıHepsi anlatımlı 9 tığ yazma oyasını sizlerin beğenisine sunuyorum. Tığ yazma oyası sıkça kullanılmaktadır. Bizim ülkemizde hanımlarımızın çoğunun kullandığı yazma oyası modellerini sizler için araştırıp paylaşmaya devam edeceğim.

Herkes iğne oyası bilmeyebilir. Ama tığ oyası yapmayı genel olarak çoğunluk bilir. Bu yüzden tığ yazma ve yaşmak oyası yapımlarına sıkça yer veriyorum. Bugün beğendiğim 9 adet modeli derleyerek paylaştım.

İlk paylaştığım tığ yazma oyası modelini görenler iğne oyasından ayırt edemeyecek. Yapacağınız oyanın iğne oyasına benzemesini istiyorsanız bu modeli mutlaka kullanmalısınız.

Kullanılan renkler ve modelin kendisi gerçekten çok hoş olmuş. Görenler modelinizden gözünü alamayacak. Modelin daha hafif olmasını istiyorsanız aradaki boşlukları artırmalısınız.

İkinci tığ yazma oyası modeli ise görenlerin mutlaka yapmak isteyeceği bir model. Yeşil çimen üzerine beyaz ve mor renkleri kullanılarak yapılmış ve gerçekten çok ağır bir model olmuş.

Üçüncü tığ yazma oyası modeli ise zarafetleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.  Özellikle rengarenk yazmalar için hangi renkleri kullanayım derdi olmadan cıvıl cıvıl yazma kenarı yapabilirsiniz.

Dördüncü tığ yazma oyası modeli ise tam bir iğne oyası görünümünde. İğne oyasından esinlenerek tığ yazma oyasına uyarlanan bir model. Görenler tığ ve iğne oyası karışımı bir oya modeli zannedecektir.

Beşinci tığ yazma oyası modeli kırmızı yazmalar için ideal bir model olacaktır. Kırmızı yazma her genç kızın çeyizinde bulunması gerekenler arasında yer almaktadır.

Kırmızıya en yakışan renkler olan siyah ve yeşil renkleri de kullanılarak muhteşem bir görüntü elde edilmiş.

Altıncı tığ yazma oyası modeli ise şeker gibi bir görünüme sahip. Çok farklı bir tasarımı var. Sanırım görünce beğenmeyen yoktur diye düşünüyorum.

Oyanın yapımında benim en çok sevdiğim renkler kullanılmış. Tabi bu renkleri kendi yazmanızın içindeki renklere uyarlamanız gerekecek.Sponsorlu Bağlantılar


Yedinci tığ yazma kenarı modeli fıstıklı yapılan oya modellerine yeni bir bakış getirmektedir. Oldukça zarif ve ince model sevenlere çok uygundur. Yeşil çimen kısmı yapılarak üzerine tek tek çiçekleri konularak tamamlanmaktadır.

Sekizinci tığ yazma oyası modeli iğne oyasında bilinen keloğlanlar oyasına birebir benzetilerek hazırlanmıştır. Keloğlanlar oya modeli tek tek motifleri yapılıp alt zemini yapılırken monte edilerek yapılıyor. Ama bizim modelde önce alt zemin yapılıp üzerinin çiçekleri ile tamamlanıyor.

Dokuzuncu tığ oya modeli ise oldukça ağır bir örnekten oluşuyor. İster ağır model sevin ister hafif model sevin. Her zevke hitap eden modelleri bu sayfada bulabilirsiniz. Derya hanımın anlatımı ile bu hoş modelleri kolayca yapabilirsiniz. Oya dantel dünyası kanalının sahibi olan Derya hanımın anlatımı oldukça detaylıdır.

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.