Hemencecik Yapılan Sarmaşıklar Yelek ve Bebek Örgü ModeliHemencecik kolayca örülen bir yelek ve bebek örgüsü modeli paylaştım. Sadece ön sırada kurulan bir örgü modeli. Severek yapacağınız bir örgü modeli hazırladım.

Model 4 ilmekle yapılıyor. Aralarda 4 tane haroşa kullandım. Toplamda 8 ilmek ve katları kullanılıyor. İlk olarak örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak ördüm. Örgünün ön sırasında modele başlıyoruz. İlk 4 ilmeği ters olarak örün. Modeli oluşturan 4 ilmeğe gelince ilk iki ilmeği tersten girerek birlikte toplayın.

Sonra bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği düz olarak örün. Sonraki 4 ilmeği ters olarak örün. Sonraki 4 ilmeğe modeli uygulayın. İlk iki ilmeği tersten girerek birlikte düz örüp bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği düz olarak örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün tekrar ön sırasına geçince ilk 4 ilmeği ters olarak örün. Modelin olduğu 4 ilmeğe gelince bu defa ilk iki ilmeği düz olarak örün. Sonra bir ilmek dolayıp iki ilmeği beraber düz olarak örün. Böylece modeli kaydırmış olacaksınız. Bundan sonrasında örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın.

Sadece örgünün ön sırasında her defasında modeli kaydırarak tekrarlayın. Bayan yelek modellerinde ve bebek örgülerinde kullanabileceğiniz bir örgü modeli oldu.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir