Hem Yetişkinlere Hem Bebeklere İki Renkli Bilmece Örgü ModeliBugün hem yetişkinlere hemde bebeklere kullanılan iki renkli bilmece örgü modelini hazırladım. Bu modeli yaparken önce ana renge karar vermelisiniz. Ana rengi lastiklerin yapımında kullanmalısınız.

Sonra ön yüzde bütün ilmekleri düz arka tarafta ilmeklerin tamamını ters olarak örün. Tekrar ön yüzde ilmekleri düz örüp arka tarafta ters örerek 4 sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince renk değiştirin.

İlk ilmeği örmeden alın. Sonra bir ilmek dolayıp bir ilmek örmeden atlatın. 2 ilmeği düz örün. Doladığımız ilmeği üç ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın. Sonra tekrar bir ilmek artırıp bir ilmek örmeden atlatın.

2 ilmek düz örüp doladığımız ilmeği ördüğümüz ilmeklerin üzerinden atlatarak bırakın. Örgünün arkasına geçince ilmekleri atlamadan hepsini ters olarak örün. Ön tarafa geçin.Sponsorlu Bağlantılar


Burada üçerli olan ilmeklerin ilkini diğer ikisinin arkasına geçirerek yer değiştirin. Sonra bu 3 ilmeği düz örün. İlk ilmeği örmeden atlatıp sonraki iki ilmeği düz örün.

Örmeden atlanan ilmeği ön taraftan diğer iki ilmeğin arkasına alın. Sonra düz örün. Bu şekilde daha kolay örebilirsiniz. Örgünün arkasına geçince bütün ilmekleri ters örerek örgüyü tamamlayın.

Her renk 4 sıradan oluşmaktadır. Bundan sonra ön tarafa geçince tekrar renk değiştirin. Aynı işlemleri tekrarlayarak devam edin. Modelin yapımını 3,5 numaralı şiş ile yaptım.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir