Hem Şiş İle Hem Tunus İşi İle Yapılan Patik ModeliÇok şık bir görünüme sahip olan patik modeli hem şiş ile hem tunus işi ile yapılıyor. Patik modeli için oldukça zarif renkler kullanılmış. 3 ayrı renkte ip kullanılıyor.

37-38 numara ayaklar için uygundur. Biraz daha büyütmek için birkaç ilmek fazla başlayın. Patik modelinin yapımında hiç dikiş bulunmuyor. 3 numara şiş kullanılmıştır. 37-38 numara için 48 ilmekle örgüye başlayın. Önce patiğin ayağımızın üst bölümüne denk gelen bölümden başlıyoruz.

Önce lastik kısmı ile örgüye başlıyoruz. Bir ters bir düz şeklinde lastik bölümünü hazırlayın. Lastik bitince örerken tek şiş olan tunus işi bölümüne geçiyoruz. Patik modelinin üst bölümü tunus işi olarak devam edecek. Bu bölümde pembe ve yeşil renklerden oluşan çiçek desenleri uygulanıyor.Sponsorlu Bağlantılar


Tunus işi bölümünü tamamlarken burun ucuna doğru ilmek eksiltiyoruz. Bundan sonrasında şiş örgüye geçiyoruz. Tunus işi olan bölümün etrafından ilmek çıkartalım. Bundan sonrasında haroşa olarak örmeye devam edin. En son olarak taban bölümüne geçin.

Alt taban bölümünü tamamlayınca topuk kısmına geçerek örgüyü tamamlayın. Bileğe kadar olan bu patik modelini örgü hayatım kanalı hazırlayıp anlatımını yapmıştır. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.