Hem Kız Hemde Erkek Bebeklere Özel Yelek TarifiGörünce çok hoşuma giden hemen sizlerle paylaşmak istediğim bebek yelek modelini hem kız hemde erkek bebeklere yapabilirsiniz. Tek parça halinde yan örülen bu yeleği modern ve şık hale getirmek için iki ayrı renk ile çizgiler verdim. Yeleğin yapımına 1 adet 250 metrelik ip yeterli oluyor.

1 yaş için uygun büyüklüktedir. 50 ilmekle örgüye başlayıp önce 5 sıra haroşa örülecek. Sonra örgünün her iki kenarında 7 ilmek lastik olarak haroşa örülmeye devam ederken diğer bölümleri düz olarak örülecek. Haroşalar 11 sıra olunca renkli ipe geçilecek ve bir sıra haroşa örülecek. Araya bir sıra beyaz iple boşluk verilip tekrar bir sıra renkli ip ile bir sıra haroşa örülecek.Sponsorlu Bağlantılar


Haroşalar 16 sıra olunca yaka için 26 ilmek akılacak. Sonra ilmek takılan bölüm 33 ilmek haroşa olarak örülecek. 5 sıra haroşa olunca bir sıra renkli ip ile bir sıra haroşa yapılacak. Sonra düz örgü ile devam edilecek. Omuz kısmının tam ortasında kalan bölüme bir sıra daha renkli ip ile haroşa yapılacak. 

Omuz bölümü arkadan ters sıra sayıldığı zaman 11 sıra olunca tekrar haroşa örülerek lastik yapılacak.  Sadece omuzları dikişli olan bu yeleği düz olarak hiç renk koymadan yapabileceğiniz gibi yeleğin tamamını modelli de yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir