Hem Kız Hem Erkek Bebeklere Cıvıl Cıvıl Renkli Örgü ModeliBugünkü renkli örgü modelini hem kız hem erkek bebeklere kullanabilirsiniz. Ayrıca yapımı da çok kolay bir model oldu. İster iki renkli olarak örün ister evde kalan ipleri değerlendirmek için her sırasına ayrı bir renk ip kullanın. Size fikir vermesi için ben hem pembe hem mavi renkle modeli çalıştım.

Model 4 ilmek ve katları ile yapılıyor. Ben ana renk olarak gri rengi tercih ettim. Gri renk üzerine mavi ve pembe renk ip kullandım. İlk olarak ana renge karar verip lastik hazırlamalısınız. Sonra örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters olarak örün.

Tekrar ön sıraya geçince renk değiştirin. Önce kenar ilmeğini düz olarak örün. Sonraki ilmeği ters olarak örün. Bir ilmek düz örüp dördüncü ilmeğe gelince ipi örgünün arkasına alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonra tekrar bir ilmek düz bir ilmek ters bir ilmek düz şeklinde 3 ilmek örün. Sonra dördüncü ilmeği örmeden atlatın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince ilk 3 ilmeği ters olarak örün. Ön sırada örmeden atlatılan ilmekleri bu defa ipi ön tarafa alıp tekrar örmeden atlatın. Arada kalan 3 ilmeği ters olarak örün. Örgünün ön sırasına geçince bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasına geçince bu defa bütün ilmekleri ters olarak örün.

Tekrar ön sıraya geçince renk değiştirin. Önce kenar ilmeğini düz olarak örün. Önceki modelde ilk ilmeği ters olarak ördük. Bu defa bu ilmeği örmeden atlatıp sonraki ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek ters bir ilmek düz şeklinde 3 ilmeğe tamamlayın. Dördüncü ilmeği ipi arka tarafa alarak örmeden atlatın.

Her defasında modeli kaydırarak tekrarlayın. Her renk 4 sıradan oluşuyor. Severek yapacağınız çok kolay bir renkli bebek örgüsü modeli.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.