Hem Kız Bebeklere Hemde Erkek Bebeklere Örgü PatikHem kız bebeklere hemde erkek bebeklere yapabileceğiniz yeni bir patik modeli hazırladım. Bu patiğin tasarımı bana aittir. Dün paylaştığım Kolay kız bebek yelek tarifinde anlattığım yeleğe takım olarak hazırladım. 

1 veya 2 yaş arası için uygundur. 3 numara şiş kullanarak ördüğüm patiği eğer biraz daha kalın bir şişle yaparsanız 2-3 yaş bebeklere uygun olacaktır. Patiğin yapımına 31 ilmekle başladım. 

Sonra bir sıra bütün ilmekleri ters ördüm. Ön yüze geçince bir ilmek örüp bir dola 14 ilmek düz ör bir dola 1 düz ör bir dola 14 ilmek düz ör bir dola bir düz şeklinde sırayı tamamladım. Arka yüzde bütün ilmekler ters örülecek.Sponsorlu Bağlantılar


Ön yüzde bu defa iki ilmek örüp bir dola 14 ilmek düz ör bir dola 3 ilmek düz ör bir dola 14 ilmek düz ör bir dola ve iki ilmek düz ör şeklinde devam edilecek. 

Ortadaki 14 ilmek sabit örülecek ve bu ilmeklerin hem başlangıcında hemde sonunda artırma yapılacak. Artırma sırası 5 sıra oluncaya kadar devam edin. 

Artırmalar bitince tam ortada kalan 9 ilmeği burgu için ayırıp iki yanına ikişer ilmek ters koyun. Her iki sırada bir saç örgüsünü yapın. Dördüncü burgu işlemini yaptığımız sırada kesme işlemine başlıyoruz.

Ters ilmeklerle her iki tarafta birer ilmek keserek kenarlarda 12 ilmek kalıncaya kadar devam ediyoruz. Sonra bir ters bir düz lastik örüp bitiriyoruz. Patiği istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.