Hem Çok Kolay Hemde Çok Güzel Bebek Yeleği ModelimSevgili hanımlar çok istek alan ama bir türlü vakit bulamadığım hem çok hemde çok kolay bebek yeleği modelini anlatacağım… Model 1-1,5 yaş kız çocuklarına uygun olacaktır. 1 tane ip yelek için yeterli oldu ama patik için ikinci ipe başladım. 

Arka parçayı 100 ilmekle başladım. Bir sıra haroşa örüp örgünün her iki kenarındaki dokuzuncu ilmek düz olarak örülecek. Örgünün diğer kısımları haroşa olarak devam edecek. Örgünün sadece ön yüzünde iki kenarında birer ilmek kesilerek eksiltilecek. Bir sıra ara verilip tekrar iki kenardan birer ilmek kesilecek. 

52 ilmek kalıncaya kadar kesme işlemi devam edecek. Yeleğin arka parçası 82 haroşa sırası yapılacak. Ön parça ise 45 ilmekle başlanıp aynı arka parça gibi iki kenarına düz ilmek konulacak. Kenar dikiş kısmına gelen yerde ilmek kesilerek devam edin. 18 ilmek kalıncaya kadar kesme işlemi devam edecek. Sponsorlu Bağlantılar


Ön parça 87 haroşa sırası örülecek. Ön parçalar arka parçaya göre daha uzun örülecek. Böylece arka boyun oyuntu suna gerek kalmayacak. Son olarak yeleği dikip bütün kenarlarını iki sıra örümcek yaparak tamamlıyoruz. 

Yeleğin birde patiği var. Patik modelinin anlatımını yarın yapmayı düşünüyorum. Yeleği 3 numara şiş ile ördüm. 3,5 numara şişle 2 yaşa kadar uygun olacaktır. 4 numara şişle 2,5 yaşa uygun olacaktır. Etol şal modeli olarak kullanabileceğiniz bir model istiyorsanız anlatımın yaptığım kolay örgü anlatımını inceleyebilirsiniz. Yapanlara kolay gelsin…

 


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir