Hem Büyüklere Hem Küçüklere Ajurlu Yelek ModeliHem büyüklere hem küçüklere kullanabileceğiniz ajurlu bir yelek modeli ile karşınızdayım. Özellikle yetişkin yelek modeli olarak çok kullanılan bir örgü modeli. Çok çabuk ilerliyor ve ben çok severek ördüm. Hatta bu modelden kendime bir tane yelek modeli yapmayı planlıyorum. Orta kalınlıkta bir ip ve 3,5 numara şiş kullandım. Başlangıcını fantezi lastik ile ördüm. Bu lastik modeli yelek için çok güzel bir seçenek oldu.

Yelek modeli 9 ilmeğin katlarından oluşuyor. İlk olarak arka sırada tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra bir tane ilmek artırıp devamındaki 2 ilmeği beraber düz örerek topladım. Sonrasında 5 ilmeği düz olarak ördüm. Sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir tane ilmek artırıp devamındaki 2 ilmeği beraber düz örerek topladım. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Arka tarafta tüm ilmekleri ters olarak örün. Tekrar ön sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra bir ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Bir ilmek artırıp sonraki 2 ilmeği beraber düz örerek toplayın. 3 ilmek düz olarak örüp sonraki 2 ilmeğin yönünü çevirip birlikte toplayın. Bir ilmek artırıp sonraki ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek artırıp aynı şekilde devam edin. Sonraki sırada eksilen ilmek sayısını dengeliyoruz. Bu sırada aynı yerlerde kesme işlemini yaparken aradaki kalan her ilmeğin arasında artırma yapıyoruz. Sonraki sırada hiç artırma yapmadan sadece kesme işlemini yapıyoruz. Sonra modeli kaydırarak tekrarlıyoruz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.