Hem Bebeklere Hem Yetişkinlere Yelek Modelleriİstek alan hem bebek yelekleri için hem yetişkin yelekleri için kullanılan 6 adet modeli aynı anda paylaştım. Fikir vermesi amaçlı olarak modelleri yelek şeklinde başlayarak paylaştım.

Modellerin hepsi ilgi gören örnekler içinde seçilerek sizlerin beğenisine sunuldu. İster sade model isteyenler için ister daha gösterişli model isteyenler için beğeneceği bir model bulacaklardır diye düşünüyorum.

İlk yelek modeli zarif ve kibar görünümü ile dikkatleri çekiyor. Yapımı oldukça kolay olan bu model ilmek kaydırılarak yapılıyor. 3 boyutlu bir görünüme sahip olduğu için sıklıkla tercih ediliyor.

İkinci yelek modeli küçük desenli olması ile dikkatleri çekiyor. Bu yelek modeli için bağlamalı lastik modelini kullandım. Bebek örgüleri için bu model çok hoş olacaktır.

Model 3 ilmek ve katları ile yapılıyor. İnce kalın her türlü iple yapılabilir. Angora iplerle etol şal yapımı içinde kullanabilirsiniz. Bebek yeleği yapmak isteyenler benim çalıştığım parçanın sayılarını kendilerine uygun hale getirebilirler.

Üçüncü yelek modeli eskilerden kalma oldukça bilinen bir model. Yüzük modeli adıyla da bilinmektedir. Ben bu modeli bebek yeleği yaptım. Oldukça beğenilen bir model olmasına rağmen yapımı biraz zor gelebilir.

Model aslında çok zevkli örülüyor ama bazı izleyicilerim zor olduğunu düşündü. Tek ilmeğin üzerinden diğer ilmekleri geçirerek modele şekli veriliyor.

Sıradaki yelek modeli oldukça havalı bir görünüme sahip olduğu için adını havalı örgü modeli koydum. Birçok kişinin ördüğü bir örnek olduğu için anlatımına yer vermek istedim.Sponsorlu Bağlantılar


Ayrıca bu model yazlık bayan bluz yapımında çok şık olacaktır. Dikkat çeken modellere yer vermeye çalışıyorum. Modellerin anlatımları alt kısımda yer almaktadır.

Beşinci yelek modeli bir izleyicimin isteği üzerine hazırladım bir örnek. Üzüm desenlerinin arasına petek modeli koydum. Üzüm desenlerine biraz fazla ip gidebilir. İp alırken ona göre ayarlayın.

Üzümlü yelek modelinin yapımında tığ kullanılıyor. Üzüm tanelerini tığ ile daha kolay yapabilirsiniz. Bu modelde çok kalın ipleri tercih etmeyin.

Son yelek modeli her yaşa uygun bir model. Bu model bebek örgülerine ve bebek battaniyelerine çok yakışacaktır. Birbirinden şık olan bu modellerin anlatımlı videoları en alt kısımda yer almaktadır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir