Hem Bayan Yeleği Hemde Erkek Örgüleri İçin Uygun ModelBugün öyle bir model hazırladım ki hem bayan yeleklerine hemde erkek örgülerine uygun olacaktır.  Modeli çalışırken hem kadınlara hemde erkeklere uygun olacak bir renk seçtim. Böylece nasıl olacağını gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Bu modelin birkaç yapım şekli var. Ben aralara ikişer tane ters ilmek koyarak yaptım. İstenirse ters ilmek koymadan yan yana modeli uygulayabilirsiniz. Modeli tek sıra kullanıp baklava dilimi şeklinde devam ettirebilirsiniz.

Model 12 ilmekle yapılıyor. Benim gibi ters ilmek kullanmayı düşünüyorsanız iki tane daha ilave etmeniz gerekiyor. Ben ilmekleri şişe takıp hemen örmeye başladım.

Modeli arka taraftan örmeye başladım. 2 ilmek düz 12 ilmek ters 2 ilmek düz 12 ilmek ters şeklinde devam edin. Ön tarafa geçince iki ilmeği ters örün. Düz ilmeklere gelince 4 ilmek düz örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip ikisini de düz örün. Sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip düz örün. Kalan 4 ilmeği de düz örerek devam edin. Modeli arka taraftan ilmekleri aynen örerek tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince iki ilmeği ters örün.

Düz ilmeklere gelince bu defa 2 ilmeği düz örüp sonraki iki ilmeğin yerini değiştirip örün. İlk ilmekleri sağa doğru açıp sonraki iki ilmeği sola doğru açın.

Bu şekilde önce modeli açarak devam edin. Sonra aynı şekilde modeli kapatarak devam edin. Bal peteği modeli ile yapıldığı için model biraz toparlayabilir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.