Hem Bayan Hemde Erkek Örgülerine Baklava Desenli Örgü ModeliBugün sizlere hem bayan örgülerine hemde erkek örgülerine uyacak çok şık bir model buldum. Ben bu modeli daha önce hiç görmedim. Eğer sizlerde modeli daha önce hiç görmediyseniz o zaman bu anlatımı sakın kaçırmayın. Modelin kendisi için 6 ilmek gerekiyor. Aralarda ise 3 ilmek ters var. Toplamda 9 ilmek ve katlarını ayarlayıp 3 tane ilmek ilave etmelisiniz.

Ben bu model için kenar ilmeği kullandım. 3 ilmek ters örüp 2 ilmek düz örün. İpi ön tarafa alarak 2 ilmek örmeden atlayın. 2 ilmek düz örün. Böylece bir modeli tamamlamış olacağız. Sonrasına 3 ilmek ters örüp 2 ilmek düz örün. İpi ön tarafa alarak 2 ilmek örmeden atlatın. 2 ilmek düz örerek devam edin. Arka tarafa geçince 3 ilmek düz örüp 2 ilmek ters örün.Sponsorlu Bağlantılar


İpi ön tarafa alıp 2 ilmek örmeden atlatın ve 2 ilmek ters örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Tekrar ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. Sonra 6 ilmekten oluşan modele gelince ortada kalan 2 ilmeği iki kenara doğru açalım. Üçüncü ilmeği diğer iki ilmeğin önüne geçirip düz örelim. Sonraki ilmeği diğer iki ilmeğin arkasına alıp 3 ilmeği düz örelim.

Arka tarafa geçince ilmekleri aynen olduğu gibi örelim. Tekrar ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. 6 ilmekten oluşan modele gelince ilk ilmeği örmeden atlatın. Sonraki 4 ilmeği düz örün. Son ilmeği tekrar örmeden atlatın. Tekrar arka tarafa geçince 3 ilmek düz örüp bir ilmek örmeden atlatın.

4 ilmek ters örüp son ilmeği örmeden tekrar atlatın. Tekrar ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün. Modelin iki kenarındaki ilmekleri ortaya alarak düz örün. Arka taraftan ilmekleri olduğu gibi örerek devam edin. Bundan sonra modeli tekrarlayarak devam edin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir