Hem Ana Model Hemde Ara Model Olabilen Su Yolu ModeliOldukça sık kullanılan ve bilinen bir model olan su yolu örgü modelini anlatacağım. Bu model başlı başına bir model olarak kullanılabilirken özellikle bayan yeleklerinde ara model olarak da kullanılabilmektedir.

Daha önce bu modele çok benzeyen farklı bir model daha anlatmıştım sizlere. Diğer model örgünün her iki yüzünde aynı örüldüğü için çift taraflı kullanılabilmekteydi. Ama bu modelin sadece tek yüzü kullanılmaktadır. 

Model 3 ilmekle yapılıyor iki tanede kenar ilmeği ilave etmelisiniz. İlmekleri şişe takıp hemen örmeye başlayalım. İlk olarak kenar ilmeğini alıp bir tane düz ilmek örün. Sonra ipi şişe dolayıp iki ilmeği geliş yönünde düz örer gibi kesin.Sponsorlu Bağlantılar


Sonrasında bir ilmek düz örüp bir dolayın ve iki ilmeği düz örer gibi birlikte kesin. Ön yüzde sırayı bu şekilde devam edin. Arka tarafta ise kenar ilmeğini alıp ters görünen ilmeği bir tane ters örün. Hemen sonrasında bir dolayıp iki ilmeği düz örer gibi birlikte kesin. 

Örgü aslında her iki tarafta aynı şekilde örülüyor tek bir fakla oda ön yüzde tek ördüğümüz ilmeği düz örerken arka tarafta ise bu ilmeği ters olarak örüyoruz. Ara model olarak kullanmak isteyenler mutlaka iki kenara en az birer tane ters ilmek koymalılar.

Sonrasında bir ilmek düz örüp bir dola iki ilmeği kes şeklinde örüp bir tane ters ilmek örerek ara modeli tamamlayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir