Hayran Kalacağınız Beşi Bir Yerde Robalı Bebek Yelek Modeli 

Robalı yapılan bebek yelek modelleri arıyorsanız bu yazımızı okumadan geçmeyin. 5 adet anlatımlı robalı bebek yelek modelini sizler için araştırdım. Hem kız bebeklere uygun hem erkek bebeklere uygun robalı bebek yelek modellerine yer verdim.

Beşi bir yerde bulunan bu bebek yelek modellerini inceleyip beğendiğiniz bir tanesini bulacağınıza eminim. İlk robalı bebek yelek modeli roba bölümü ayrı beden bölümü ayrı iki video ile anlatılmıştır. Yelek modelinin yapımında 3,5 numara şiş kullanılmıştır. 100 gram 250 metreli yarı bambu bebe ipi kullanılmıştır.

74 ilmekle yaka kısmının lastiğinden örgüye başlanmaktadır. Yelek modelinin ön lastik kısmının düzgün olması için başlangıç ilmeğinden sonra bir ilmek artırıp sonraki sırada bu iki ilmek birlikte kesilerek devam ediliyor. Lastik kısmı bir düz bir ters şeklinde yapılmıştır.

Ön parça 14 ilmek olacak. Bu 14 ilmeğin 7 tanesi ön lastik için kullanılıyor. Arada bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün ve tekrar bir ilmek artırın. Kol için 9 ilmek örüp aynı artırmayı yapın. Arka için 24 ilmek örüp tekrar artırmayı yapın. 9 ilmek diğer kol parçasını örüp tekrar artırmayı yapın ve 14 ilmeği diğer ön parça için örün.

Artırma yerleri V şeklinde devam ederek 9 ilmek olacak. Bu kısım haroşa örülecek. Artan ilmek sayısı 9 tane olunca ikinci desene geçilecek. İkinci model için oluşan 9 ilmeğin 4 tanesini örüp bir ilmek artırın bir ilmek düz örüp tekrar artırın. Bu şekilde ikinci artırma desenine geçmiş olacaksınız.

4 desen oluncaya kadar 18 artırma sırası yapılacak. 1,5 yaş için 20 artırma yapın. Bütün ilmekleri haroşa örüp alt beden bölümüne geçin. Alt beden bölümünde roba artırımında kullanılan modeli devam edebilirsiniz çok hoş oluyor. Bugün pamuk örgüden pratik örgüler kanalı alt beden için kabartmalı görünen farklı güzel bir model kullanmış.

İkinci robalı bebek yelek modeli için renkli bir model kullanılmıştır. Bebek yelek modeli için mavi sarı renkler desen için kullanılırken ana renk için beyaz ip kullanılıyor. 1-2 yaş için hazırlanan robalı bebek yelek modeli için 4 numaralı şiş kullanılmıştır. Yelek modelinin boyu 36 santim olarak örülmüştür.

Robalı bebek yelek modeli için roba kısmında artırmaların olduğu yerde birer sıra renkli ip kullanılmıştır. Hacer hanımın hazırladığı bebek yelek modeli için 72 ilmekle örgüye yakadan başlamanız gerekiyor.Sponsorlu Bağlantılar


Üçüncü robalı bebek yelek modeli iki renkli olarak hazırlanmış bir model. Yelek yapımı için iki renk kullanılmıştır. Kullanılan renkler erkek bebekler için uygundur. 1,5-2 yaş için uygundur.

3,5 numaralı şiş kullanılmıştır. Suzan hanımın hazırladığı bebek yelek modeli için 87 ilmekle yakadan başlayıp 5 sıra haroşa örerek lastiği tamamlayın.

Dördüncü robalı bebek yelek modeli için hem hırka hem yelek olarak yapılabilen bir örnek anlatılmıştır. 71 ilmekle yakadan başlayabilirsiniz. İlk sırayı bir sıra arka taraftan ters olarak örün. Ön tarafa geçince ilmekleri bir ters bir düz şeklinde lastik örün.

Roba bölümünde iki sıra haroşa çizgiler verin. Kardeş örgüler kanalı bu yelek modelini yaka düşürme tekniğini kullanarak hazırlamıştır. Böylece yelek modelinin yakası yuvarlanarak bebeğin boynunu rahatsız etmeyecektir.

Beşinci robalı bebek yelek modeli 1 yaş için hazırlanmıştır. Yelek modelinin yapımına bir yumak ip 3,5 numaralı misinalı şiş kullanılmıştır. 76 ilmekle yakadan başlanıp 5 sıra haroşa örün. Sonra beden bölümleri ayrılacak. Ön parça için 15 ilmek örüp bir ilmeğin başında ve sonunda artırma yapın.

10 ilmek kol için örüp bir ilmeğin başında ve sonunda artırma yapın. 22 ilmek örüp arka parçayı örün aynı şekilde artırmaları yaparak diğer kol ve ön parçalarını tamamlayın. Hamarat bebek kanalının hazırladığı bu yelek modelini yapmak isteyenler en alttaki videoyu izlemeliler.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.