Hayran Kalacağınız Battaniye ve Bebek Örgüsü ModeliHemencecik örülen kolay model arayanların favorisi olacak battaniye ve bebek örgüsü modelini sizlerin beğenisine sunuyorum. Fare dişi modeline benzeyen ama çok daha kolay örülen bir bebek örgüsü modeli.

Model ayrıca lastik gerektirmiyor. Lastik kullanmadan örebilirsiniz. İlk olarak ilmekleri hazırlayın. Modeli istenilen sayılarda başlayabilirsiniz. Önce örgünün arka sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün ön sırasında önce kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği düz olarak örün. Bir ilmek ters örerek devam edin. Sıra boyunca bir ilmek düz bir ilmek ters şeklinde örmeye devam edin.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasına geçince kenar ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmekleri aynen oldukları gibi sıra boyunca örün. Örgünün ön sırasına geçince ilmekleri bütün ilmekleri düz örerek devam edin. Örgünün arka sırasına geçince tekrar bütün ilmekleri düz olarak örün. Böylece bir sıra haroşa oluşturun. Ön sıraya geçince ilk başlangıçta örülen ilmek gibi örün. Önceki modelde örgüye düz ilmekle başlanmışsa bu sırada tekrar düz ilmek ile başlayın.

Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Ön sıraya geçince bütün ilmekleri düz örerek devam edin. Aradaki örülen haroşa sırası örgüye boyutlu bir görünüm kazandırıyor. Bebek örgülerinde ve battaniye modellerinde tercih edebilirsiniz. Ayrıca lastiksiz yapıldığı için boyunluk ve şapka gibi örgülere de çok yakışacaktır.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.