Hayran Bırakan Kulak Pamuğu İle Yapılan Tığ Oyası ModeliGün geçmiyor ki farklı modeller farklı örme şekilleri ortaya çıkmasın. Bugün herkesin evinde olan kulak pamuğu ile yapılan tığ oya modelini göreceğiz birlikte.

Evet yanlış duymadığınız kulak pamuğu ile yapılıyor. Tığ oya modelinin bitmiş hali görenlerin iğne oyası zannetmesine neden oluyor. Eğer iğne oyası bilmiyorsanız bu tığ oya modeli ile herkesi şaşırtabilirsiniz. Görünüşünün iğne oyasından hiçbir farkı yok.

Namaz örtüsü kenarı ve fular gibi birçok değişik yerde kullanabilirsiniz. Önce kullanacağınız yere tığ battı hazırlayın. İlk çimen modelini hazırlamanız gerekiyor. 3 zincir çekin bir delik atlayıp ikinciye batın. Buraya bir tane tırabzan yapın. 3 zincir çekip tırabzanın tepesine batın ve bir tane tomurcuk yapın.

3 zincir çekip bir boşluk atlayıp ikinciye batın. Bu şekilde kolay bir çimen modeli tercih edilmiş. Bu şekilde 3 adet çimen yaptıktan sonra çiçek desenleri için 3 tane yuva oluşturun. Sonra kulak çubuğu ile örmeye başlayacaksınız. Kulak çubuğunun iki kenar kısmındaki pamuklu bölümü keserek hazırlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Böylece çiçek desenlerini bitirince kulak pamuğunun çöpünü çıkartmak daha kolay olacaktır. Bir çiçek modeli için iki tane kulak pamuğu gerekiyor. Önce 3 zincir çekip ilmeği uzatın ve kulak pamuğunun üzerine bu ilmeği takın. Sonra zincirin üzerinden tekrar 3 zincir çekip ilmeği uzatın ve aynı yere takın. Bu şekilde 12 tane ilmek oluşturun.

Bu ilmeklerin üzerine sıkı iğne doldurarak yaprak oluşturun. Karşısına aynı yaprak desenini tekrarlayın. En son beyaz renk ile bu iki yaprak desenini birleştirin. Çimen modelinin üzerine beyaz renk ile minik çiçekler yaparak tamamlayın. Suna hanımın hazırladığı bu çok farklı ve çok şık tığ oya modelini beğeni ile izleyeceğinizi düşünüyorum.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.