Havalı Olmasını İstediğiniz Örgülere Yaban Gülü ModeliHavalı görünmesini istediğiniz bebek örgüleri bayan örgüleri ve battaniye gibi örgülere yaban gülü modeli yapımını hazırladım. Bu modelin her sırasına ayrı bir renk ile örülmüş şeklini gördüm ve tek renk üzerine anlatım yapmaya karar verdim.

Kullandığım ip bira kalın olduğu için model biraz iri düştü. 3,5 numara şişle ördüm. Daha ince iple ve şişle model çok daha zarif oluyor. Özellikle angora iplerle bayan örgülerine çok yakışacaktır.

Kız çocuk örgüleri ve özellikle battaniye için çok şık bir model. Model ilk bakışta zor göründüğü için çalışmayı biraz erteledim. Ama örmeye başlayınca çok kolay olduğunuz gördüm.

Modelin yapımı için  8 ilmek ve katlarına ihtiyacınız var. Model lastik istemiyor. İlk olarak ön taraftan örmeye başlıyoruz. Bütün ilmekleri ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince ilmekleri düz olarak örün. Ön tarafta üçüncü sırada ilmekleri ters olarak tamamlayın. Dördüncü sırada arka tarafta kenar ilmeğini alıp sonraki ilmekleri çift dolayarak düz örün. Son ilmeği dolamadan düz örün.

Ön tarafa geçince ön taraftan girerek ilmekleri düze çevirerek örün. Bu sırada ilmekleri sıkı örün. Çift dolanan ilmekleri serbest bırakmış olacaksınız.

Örgünün arka tarafına geçince kenar ilmeğini alın. Sonraki ilmeğe ön taraftan girerek örün. Sonra ipi şişe dolayıp aynı ilmeği bir kez daha örün. İpi şişe dolayıp ilmeği bir daha düz örün.

İpi şişe dolayıp bir kez daha örerek 7 ilmeğe tamamlayın. Sonra ipi ön tarafa alıp 4 ilmeği örmeden diğer şişe alın. Sonraki 3 ilmeği ters örerek kesin. Örmeden atlanan 4 ilmeği kestiğimiz ilmeğin üzerinden atlatıp bırakın.

Önce 7 ilmek artırıp sonra 7 ilmek kesmelisiniz. Bu şekilde dengeyi sağlamış olacaksınız. Bundan sonra ilmekleri ters örerek devam edin. Aynı işlemleri tekrarlayacağız ama her defasında kaydırarak öreceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.