Haroşalı Yapılan Minik Kelebekler Örgü ModeliHaroşalı minik kelebekler örgü modeli ile çok şık kız çocuk örgüleri ile bayan örgüleri yapabilirsiniz. Petek örgü modeline benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken bir model ama bu model daha farklı şekilde yapılıyor. 

Şık ve dikkat çeken örgüler yapmak için çok uygun bir model olacaktır. Modelin yapımı için 3 ve katları şeklinde ilmek gerekmektedir. Modele başlarken önce lastik hazırlamalısınız. Sonra bir sıra bütün ilmekleri ön tarafta düz örüp hazırlık yapın. 

Model arka tarafta kurulmaktadır. Kenar ilmeğini alıp ipi arkaya alın. 3 ilmek örmeden atlatıp sonraki 3 ilmeği düze çevirerek örün. İpi arkaya alıp 3 ilmek örmeden atlatıp 3 ilmek düze çevirerek örmeye devam edin. Sponsorlu Bağlantılar


Ön tarafa geçince ipi ön tarafa alıp örmeden atlanan ilmekleri tekrar örmeden atlatıp sonraki 3 ilmeği ters olarak örün. 3 ilmek örmeden atlatıp 3 ilmek ters örerek sırayı tamamlayın. 

Modelin arka tarafında bütün ilmekleri terse çevirerek örün. Ön tarafa geçince ilmekleri düz olarak örün. Arka tarafa geçince bütün ilmekleri ters örün. Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alıp bir ilmek daha düz örün. Şişi ipin altından geçirin ve ilmeği düz örün.

Örülen bu ilmeği iplerin altından geriye geçirip örgünün üstüne çıkartın. 5 ilmek düz örüp şiş iplerin altından geçirerek ilmeği düz örün ve bu ilmeği iplerin altından geçirip örgünün üstüne çıkartın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir