Haroşalı Küpler Örgü ModeliSizlere kabartmalı ve her örgüye uyabilecek yeni bir model hazırladım. İnce ve kalın iplerle yapılabileceği gibi benim tavsiyem kalın iple yapmanız yönünde olacaktır. Haroşalı olduğu için kalın iple kendini daha belirgin gösterecektir. 

Önce bütün ilmekleri düz örerek başlıyoruz. Sırayı tamamlayıp sonraki sıraya geçince tekrar bütün ilmekleri düze çevirip öreceğiz.

Üçüncü sıraya geçince kenar ilmeğinden sonra iki ilmeği ters öreceğiz. Sonraki iki ilmeği düz örerken ipi çift dolayıp öreceğiz. İki ters örüp iki düz ilmeği çift dolayarak sırayı tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Diğer sıraya geçince çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp boyunu uzatacağız. Sonra ipi ön tarafa alarak örmeden atlatacağız. Diğer iki ilmeği düz örüp aynı şekilde boyu uzatılan iki ilmeği örmeden atlatacağız.

Sonraki sıraya geçince iki ilmeği ters örüp ipi arkaya alın ve örmeden atlanan iki ilmeği tekrar örmeden atlayın. Ön tarafa geçince bütün ilmekleri atlamadan düze çevirip öreceğiz.

Sonra ters ilmeklerin üzerine düz düz ilmeklerin üzerine ise ters ilmekler gelecek şekilde modele yer değiştirip örmeye devam edeceğiz.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.