Haroşalı En Kolay Çocuk Hırkası YapımıHer gören öre bilsin diye haroşalı en kolay çocuk hırkası yapımını veriyorum. Lastik kısımları pirinç örgü ile yapılırken diğer kısımları ise haroşa olarak örülüyor.

Hırka 1 yaşa uygundur. İp nako elit baby 250 m. renk numarası 10001 şiş numarası 3.5-4.0. Yakadan 70 ilmekle başlanılarak örülüyor. 3 haroşa sırası örüyoruz. 12 ilmek ön, 3 artırma bölümü, 8 ilmek kol, 3 artırma bölümü, 18 ilmek arka, 3 artırma bölümü, 8 kol, 3 artırma bölümü, 12 ilmek ön olarak ayrımları yapıyoruz.

Her ön yüzde 20 defa artırma yapıp. Roba bölümünü bitiriyoruz. Kol bölümünü 15 haroşa sırası örüp, her iki tarafta birer ilmek kesiyoruz. 15 haroşa sırası daha örüp tamamlıyoruz. 2 ilmekte bir artırma yapıp 8 sıra tekli pirinç örgü yapıyoruz. Sonrasında ilmekleri kapatıp kol bölümünü bitiriyoruz. Çok şeker örgüler kanalı bu şirin hırkayı kız çocuklarına uygun olarak yapmış.Örgü battaniye modelleri ile en yeni tasarım modellere ulaşabilirsiniz.Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir