Haroşalı Ajurlu Örgü ModeliHazırladığım modeli örgünün tamamında kullanmak yerine aralıklarla kulladım. Her zaman olduğu gibi modelin arasındaki boşlukları kendi isteklerinize göre ayarlayabilirsiniz. Ajurlu model arayanlar için hoş bir seçenek olacaktır. 

İlk  olarak anlatıma bütün ilmekleri düz örerek başladım. Arka tarafta aynı ilmekleri ters olarak ördüm. Tekrar ön yüze geçince bütün ilmekleri terse çevirerek ördüm. Böylece modelden önce bir sıra haroşa elde etmiş oldum. 

Arka tarafa geçince aynı ilmekleri tekrar terse çevirerek örün. Ön yüzde modeli kurmaya başlıyoruz. Kenar ilmeğini alıp ipi bir kez arka tarafa doğru dolayın ve iki ilmeği tersten girip düz örer gibi kesin.Sponsorlu Bağlantılar


İpi tekrar  dolayıp iki ilmeği tersten girip birlikte kesin. Son kalan ilmeğe kadar modeli bu şekilde tekrarlayın. Arka tarafa geçince kenar ilmeğini örmeden alıp bir tane ters ilmek örün. Sonra ipi arka taraftan ön tarafa doğru dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. 

Bir kez ipi dolayıp iki ilmeği ters örerek kesin. Son kalan iki ilmeği ters örüp sırayı bitirin. Ön yüze geçince bütün ilmekleri düz örün. Arka tarafta ise tekrar bütün ilmekleri düz örüp haroşaya çevirin.

Bu şekilde modelin hem başlangıcından hemde bitişinde bir sıra haroşa ile etrafını çevirmiş olacağız. Tekrar ön tarafa geçince ilmekleri düz olarak örüp iki modelin arasında boşluk bırakacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir