Haroşalar Arasındaki Dolgulu Örgü ModeliAralarda uygulanan dolgulu model yapımı ile devam ediyoruz güzel hanımlar. Dolgulu denince aklınıza tığ örgü yapımı gelmesin. Model şiş ile yapılıyor. Çiftli ilmeklerle yapılan bir model.

Modeli yapmak için önce ilmekleri bir sıra düz olarak örün. Sonra örgüyü çevirin ve bir sıra daha düz örün. Model arka tarafta uygulanıyor. Kenar ilmeğini alın ve iki ilmeği birlikte ters olarak örün. İpi bir kez dolayıp aynı iki ilmeği bir kez daha ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Sonra bu iki ilmeğin ilkini ters olarak örün ve ilmekleri bırakın. Sonra tekrar iki ilmeği birlikte ters örerek toplayın ve ilmekleri bırakmadan bir kez ipi şişe dolayın ve aynı iki ilmeği bir kez daha ters örün. İlk ilmeği tek başına ters örüp ilmekleri bırakın. 

Ön tarafa geçince kenar ilmeğini alın ve 4 tane olan ilmeklerin ilkini ters örüp kalan üç ilmeği ise düz örerek kesin. Böylece artan ilmekleri tekrar eski haline getirmiş olacağız. Dörtlü gruplar halinde duran ilmeklerin ilki ters örülüp sonrasında kalan ilmekler düz örülerek kesilecek. 

Arka tarafa geçince ilmekler düze çevrilerek örülecek. Ön tarafta ise aynı şekilde ilmekler tekrar düz çevrilecek. Bundan sonra arka tarafta ilmekler ters örülüp arka tarafta tekrar düze çevrilip aynı model tekrarlanacak.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir