Haroşa İle Yapılan Örgü ModeliBugün haroşa ile yapılan çok farklı bir model göstereceğim. Sadece düz örgü ile nasıl farklı bir model yapacağımızı görünce şaşıracaksınız. Lastik istemeyen bir örgü modeli.

Özellikle erkek örgüleri ve boyunluk, kaşkol gibi örgülerde kullanmanızı öneririm. Model 11 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 4 tane ilmek ilave edin. İlk olarak ilmekleri hazırlayıp isterseniz bir sıra haroşa hazırlayabilirsiniz. Ben örgünün arka sırasında bütün ilmekleri ters örerek başladım.

Örgünün ön sırasında ilk 4 ilmeği düz örün. Sonra ipi örgünün arka tarafına alıp bir ilmek örmeden atlatın. Sonraki ilmeği düz örün. Sonra tekrar bir ilmek örmeden atlatın. Bu şekilde 11 ilmek örün. Sonra tekrar 4 ilmek düz örün. Beşince ilmeği örmeden atlatıp altıncı ilmeği düz örün. Bu şekilde 11 ilmeği örerek tamamlayın.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün sonunda 4 ilmek düz örüp sırayı bitirin. Örgünün arka sırasında 4 ilmek düz örün. Ön sırada örmeden atlanan ilmekleri bu sırada tekrar örmeden atlatıp diğer ilmekleri düz olarak örün. Sırayı bu şekilde tamamlayın. Örgünün ön sırasında bütün ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka sırasında ters olarak örün.

Bu model çok ince iple kendini göstermeyecektir. Orta kalınlıkta ip ve 3,5 numara şiş ile model çok daha güzel görünecektir. Erkek ceket modeli olarak çok şık olacaktır. Ayrıca erkek çocuklar içinde kullanabileceğiniz bir örgü modelidir.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.