Harman Zamanı Örgü Yelek Modeli3 günde bitecek kadar kolay bir yelek modeli oldu. Genelde minik desenli örgü modelleri paylaşıyorum ama bu defa büyük desenli bir yelek modeli hazırladım.

Modelin aralarında balık sırtı şeklinde ara model kullandım. Yelek modelinin yapımında isterseniz ara modeli değiştirebilirsiniz. Ara model 5 ilmekle yapılıyor. Ana model ise 0 ilmekle yapılıyor. İlk olarak lastik hazırlayın. İlk sırayı ön tarafta öreceğiz. Kenar ilmeğini alıp iki ilmek düz örün.

Sonraki 3 ilmeği birlikte ters örüp bir ilmek artırın. Sonra ilk ilmeği tekrar düz örün. Burası ara model olacak. 1 ilmek ters örüp 3 ilmek düz örün. 5 ilmek ters örüp ara modeli tekrarlayın. Model arka tarafta aynen örülürken ara model ise iki ilmek ters örüp sonraki üç ilmeği beraber toplayıp bir ilmek dolayın ve ilk ilmeği tekrar ters olarak örün.Sponsorlu Bağlantılar


Ara model bu şekilde örgü bitene kadar devam edecek. Örgünün ön sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında tekrar ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında ilk ilmeği ters örün. 3 tane olan düz ilmeklerin ilkini ters örüp kalan iki tanesini beraber toplayın. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün.

Kalan 4 ilmeği ters örerek devam edin. Bundan sonraki 3 sırayı ilmekleri aynen oldukları gibi örerek devam ettirin. Tekrar ön tarafta 3 ilmeği ters örün. Sonraki iki ilmeği birlikte toplayıp bir ilmek artırın. Sonraki ilmeği düz örüp kalan 3 ilmeği ters örerek devam edin.

Bu şekilde kaydırarak modeli tekrarlayın. Modelin sonunda 2 tane ters ilmek kalınca model bitiyor. Modelin bittiği sırada kesme işleminden sonra artırma yapmayın. Bunun yerine yeni modeli başlarken 3 tane düz ilmek örmek yerine bir düz bir artır bir düz şeklinde örerek sayıyı dengeleyin.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.