Hanımlar Yeni Modelimi Görenler Maşallah DesinlerSon günlerde örgü mevsiminin başlaması ile birlikte artık sürekli model anlatmaya başladım. Anlatacağım modelimi görenler bir maşallah derler artık. Bebek örgülerinde ve diğer örgülerde model aramaya ve düşünmeye artık son…

Modelin aralarında 4 sıra ön yüzde düz arka yüzde ters olarak boşluk verdim. Bu boşluğu dilediğiniz şekilde artırıp eksilte bilirsiniz. İlk olarak bütün ilmekleri düz örerek başladım. Arka yüzde bu ilmekleri ters ördüm. Sonraki sırada modeli kurdum. 

Kenar ilmeğini alıp bir ilmeği ters ördüm. Sonra ipi şişe dolayıp bir ilmeği arkasından girerek örmeden diğer şişe aktardım. Bir ters örüp ipi şişe dolayın ve bir ilmeği örmeden arkasından girerek atlatın. Sırayı bu şekilde bitirin.Sponsorlu Bağlantılar


Arka tarafa geçince kenar ilmeğini alıp önceki sırada örmeden atlanan ilmeği tekrar ipi dolayarak örmeden atlatın. Bir düz örüp sonraki ilmeği ipi dolayarak örmeden atlatın. Tekrar ön yüze geçince aynı şekilde kenar ilmeğini alıp bir ters ör ipi dolayıp bir ilmeği arkasından girerek örmeden atlat. 

Arka yüze geçince modeli bitireceğiz. Bu sırada bütün ilmekler düz olarak örülecek. Örmeden atlattığımız ilmekleri arkadan girerek düz örer gibi keseceğiz. Yanındaki ilmeği düz örüp atlattığımız ilmekleri toplayarak düz örer gibi toplayarak öreceğiz. 

Son sırada ilmekleri arkadan girerek düz örer gibi kesmeliyiz. Ön yüzde ilk başlangıca dönüp bütün ilmekleri düz öreceğiz. 4 sıra  boşluk verip modeli tekrarlayacağız.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

2 Responses

  1. Nurhayat dedi ki:

    Elimde fotoğraf olarak bir model var çıkarmıyorum rica etsem yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.