Hanımeli Gösterişli Şiş Yelek ModeliOldukça zarif ve gösterişli bir yelek örgü modeli paylaştım. Severek öreceğiniz zarif bir örgü modeli oldu. Angora iple yapılınca çok güzel ve dantel gibi duruyor.

Model 5 ilmekle yapılıyor aralarda iki tane ters ilmek kullandım. Toplamda 7 ilmek ve katlarını hazırlamanız gerekiyor. Lastiksiz olarak kullanılabilir. Önce ilmekleri hazırlayın. Örgünün arka sırasından modele başlıyoruz. İlk iki ilmeği düz örüp sonraki 5 ilmeği ters olarak örün.

2 düz 5 ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Bu şekilde ilmekleri aynen örerek 5 sırayı tamamlayın.Örgünün ön sırasında ilk iki ilmeği ters olarak örün.

Bir ilmek artırıp bir ilmek ters örün. Tam ortadaki kalan 3 ilmeği birlikte ters örerek toplayın. Bir ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Sonraki iki ilmeği ters olarak örün. Modeli oluşturan 5 ilmeğin başında ve sonunda artırma yapıp tam ortasındaki 3 ilmeği keserek sayıyı dengeleyeceğiz.Sponsorlu Bağlantılar


Örgünün arka sırasında iki ilmek düz 5 ilmek ters şeklinde sırayı tamamlayın. Örgünün ön sırasında iki ilmek ters örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek ters örün. Tam ortada kalan 3 ilmeği birlikte ters örerek toplayın. Bir ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bu şekilde aynı işlemi tekrarlayacağız.

Örgünün arka sırasında ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün ön sırasında son kez modeli tekrarlıyoruz. İki ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek ters örüp 3 ilmeği beraber ters örün. Bir ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Böylece modeli tamamlamış olacaksınız. Örgünün ilk başlangıcındaki işlemleri tekrarlayın.


Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.